PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856685}

Czarne okulary

Occhiali neri
5,0 463
oceny
5,0 10 1 463
5,0 5
ocen krytyków
Czarne okulary
powrót do forum filmu Czarne okulary

Najnowsze dzieło Mistrza Argento (nareszcie!) nie jest czystym gatunkowo giallo, choć pamiętać należy, że tym mianem Włosi określają po prostu thrillery.
Zawiera jednak sporo elementów tego gatunku i jest całkiem niezłym filmem.

Jeśli jednak ktoś oczekuje, że w "żółtych" filmach znajdzie logiczny scenariusz, doskonałe dialogi i perfekcyjną grę aktorską, to nie rozumie czym jest giallo.

Jestem w stu procentach przekonany, że recenzenci, którzy wychwalają np. "Profondo rosso" (z nostalgią wspominając tamte produkcje) obejrzawszy dzisiaj ten klasyk po raz pierwszy w życiu, nie zostawiliby na nim suchej nitki.
Giallo zawsze wymagało od widza dużo dobrej woli i wyobraźni odwzajemniając się w zamian całkiem sporą i niezapomnianą dawką emocji.

Dla mnie "Occhiali neri" (pomimo wad, które przecież widzę) był miłym seansem i na pewno chciałbym zobaczyć kolejne dzieło Dario Argento.
Mam nadzieję, że Mistrz pójdzie za ciosem i dostarczy fanom jeszcze trochę nowych emocji.
Zawsze pozostaje nam powrót do starszych produkcji, co często czynię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones